Güncel

MESS ile anlaşma sağlanamadı, Türk Metal grev kararı aldı!

Toplu iş sözleşmesi sürecinde işveren sendikası MESS ile anlaşamayan Türk Metal Sendikası grev kararı aldı. Kararı Bursa'nın Gemlik ilçesinde Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak açıkladı.BURSA (İGFA) -  Türk Metal Send...

25 Aralık 2021 Saat: 13:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 170 kez okunmuştur

MESS ile anlaşma sağlanamadı, Türk Metal grev kararı aldı!
MESS ile anlaşma sağlanamadı, Türk Metal grev kararı aldı!

Toplu iş sözleşmesi sürecinde işveren sendikası MESS ile anlaşamayan Türk Metal Sendikası grev kararı aldı. Kararı Bursa'nın Gemlik ilçesinde Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak açıkladı.

BURSA (İGFA) -  Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, sendikanın aldığı grev kararını Bursa'da Gemlik Şubesi'nin genel kurulunda yaptığı konuşmada açıkladı.

Sözün bittiği yerde olduklarını belirterek, 'bıçağın kemiğe dayandığı noktadayız' diyen Genel Başkan Pevrul Kavlak, "Bundan sonraki süreçte, eylemse eylem, grevse grev" diyerek hafta başından itibaren eylemlere devam edeceklerini söyledi.

'Son birkaç gündür, örgütlü olduğumuz bütün bölgeleri eylem alanına çevirdik. Bütün bölgelerde küçük çaplı mitinglerle mücadelemizi yükselttik" diyen Kavlak, "21 Aralık günü İzmir'de alanlardaydık, Çarşamba günü Manisa'daydık, Perşembe günü Bursa Kent Meydanını inlettik, dün de Eskişehir'deydik. Bugün Bursa Gemlik'teyiz. Pazartesi'nden itibaren eylemlerimize devam edeceğiz. Çerkezköy'de, Gebze'de, Bolu'da, Sakarya'da, Ankara'da olacağız. Her yerde, her meydanda biz olacağız, hiç durmayacağız. Ben bugün buraya, yalnızca eylem planlarımızı anlatmaya değil, başka bir kararımızı da açıklamaya geldim. Mücadelemizin en etkili silahını buradan,Gemlik'ten bütün Türkiye'ye duyurmaya geldim. Buraya grev kararımızı alarak geldim" diye konuştu.

Aldıkları grev kararını açıklayan Kavlak, "Artık yalnızca sokaklar, caddeler, meydanlar değil, artık her yer eylem yeridir, her yer, bütün işyerleri eylem alanıdır. Grev kararımız hayırlı olsun, gazamız mübarek olsun" dedi.

MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi kapsamına giren işyerleri arasında, Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşları olan Renault, Mercedes, MAN, Türk Traktör, Ford Otosan,Tofaş, Arçelik, Bosch, Otokar ve bunların yan sanayileri yer alıyor.

https://twitter.com/TurkMetalSen/status/1474643131660484614

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bizmedya Haberler Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız