Güncel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Malatya'dan ziyaret

Bir dizi temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak için Ankara’ya giden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Bakanlar Kurulu Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabulleriyle Malatya’daki çalışma...

20 Ocak 2022 Saat: 19:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 167 kez okunmuştur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana Malatyadan ziyaret
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Malatya'dan ziyaret

Bir dizi temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak için Ankara’ya giden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Bakanlar Kurulu Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabulleriyle Malatya’daki çalışmalarla ilgili görüşme gerçekleştirdi.

MALATYA (İGFA)- Malatya yemeklerinin dünyada tanıtılması için UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na başvurunun yapılacağı yöresel yemekleri, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Ankara’da Bakanlar Kurulunda Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlara tanıttı. Malatya yemeklerinin yer aldığı yöresel yemek çeşitlerinin ikram edildiği toplantıda Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlar, Malatya yemeklerine tam not verdi.

Başkan Gürkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yemek çeşitleriyle ilgili bilgiler verirken, yöresel anlamda özellikle köfte çeşitleriyle UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na 2023 yılı için başvuruda bulunacağını ifade etti. Ayrıca  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’da yapılan yatırım ve hizmetlerle ilgili Başkan Gürkan’dan çalışmalarla ilgili bilgilerde aldı. Başkan Gürkan ziyarette  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Şam çeliği, Damascus çeliği olarak da bilinen Damascus kılıcı hediye etti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Bizmedya Haberler Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız